Animal Spirit Church dostrzega w zwierzętach swoich bliźnich.

 

 

„Animal Spirit Church to jedyny na świecie Kościół otwarty dla każdego, komu cierpienie ludzi i zwierząt nie jest obojętne i kto pragnie położyć temu bezsensownemu cierpieniu kres. To Kościoł bez granic i podziałów. Kościół jakby ponad-religijny, ponad-wyznaniowy. Nie musisz się we wszystkim z nami zgadzać, nawet wierzyć tak jak my wierzymy nie musisz. Wystarczy, byś chciał/a wspólnie z nami pochylić się nad ich cierpieniem, cierpieniem naszych mniejszych (większych) braci i sióstr, zwierząt.

 

Wtedy jesteś jakby jednym z nas, wtedy serdecznie witamy w jedynym na świecie Kościele dla ludzi i zwierząt, w Animal Spirit Church!

 

  •  Jesteśmy przekonani, ze zwierzęta, będąc dziełem Boga, wyszły z jego rąk i dlatego też są jedynie Jego własnością. (1)
  • Wierzymy i jesteśmy przekonani, że również i w nich (zwierzętach) tkwi pierwiastek życia dokładnie taki sam jaki podarowany został człowiekowi. (2)
  • Zwierzęta posiadają duszę /hbr. nefesh שפנ Rdz, 2,7/ (3)
  • Bóg powołał zwierzęta do życia dla nich samych oraz Jego chwały. (4)
  • Zwierzęta są odzwierciedleniem Bożej Duszy. (5)
  • Nie tylko człowiek odzwierciedla Obraz Boga (jest Obrazem Boga), ale także każde powołane przez Boga do życia stworzenie. Każde zgodnie z jego naturą. (6)
  • Kościół Animal Spirit Church to wspólnota chrześcijan, która odnosząc się do depozytu wiary, przesłania Ewangelii i tradycji chrześcijańskiej także nauk i poglądów Ojców Kościoła, chce żyć wartościami Dobrej Nowiny Jezusa z Nazaretu, bez wyłączania z niej zwierząt. Animal Spirit Church dostrzega w zwierzętach swoich bliźnich, stawia je na tej samej co ludzi wysokości (91)
  • Animal Spirit Church będąc wspólnotą wyrosłą i opartą na fundamentach i wartościach tradycji chrześcijańskich, jest wspólnotą ekumeniczną i podejmującą współpracę z każdym Kościołem oraz wyznaniem, wspólnotą ludzi tak wierzących, jak i niewierzących, jeśli tylko te podejmują lub podejmą działania na rzecz poprawy bytu i sytuacji cierpiącego świata istot zwierzęcych. (92)
  • Kierując się nauką samego Jezusa, który twierdził, że „kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami” (Mk 9,40), Animal Spirit Church jest gotowy nawiązać współpracę z każdym, kto zdecydowany jest prawdziwie i autentycznie, zaangażować się na rzecz poprawy sytuacji cierpiącego świata istot zwierzęcych. (95)
  • By być z nami, w naszym Kościele, nie musisz ani podzielać każdego naszego zdania, ani nawet wierzyć w naszego Boga. Wystarczy, byś był/była zatroskany/ na o naszych cierpiących braci i siostry, zwierzęta i chciał/a wspólnie z nami, położyć temu cierpieniu kres. (96)

 

 Witaj w Animal Spirit Church!

 

 

 

„Wy chrześcijanie

dysponujecie dokumentem

mającym siłę rażenia dynamitu.

Mogącym wysadzić

całą cywilizację,

zrewolucjonizować świat,

przynieść targanej wojnami ziemi – pokój“.

 

 

MAHATMA GANDHI

 


Download
Tezy Animal Spirit Church
TEZY_AnimalSpiritChurch_PL.pdf
Adobe Acrobat Dokument 255.1 KB