Rezessionen

Czytałam tę książkę i łzy same leciały mi po policzkach... Teraz mam trzy ulubione książki – Biblię, Małego Księcia i La Lacrima di Dio...

 

 

- Dorota Chyc, pierwsza czytelniczka

 


 

Książka Tomasza Jaeschke, La lacrima di Dio to mocne wyzwanie rzucone obowiązującej katolickiej i ogólnie chrześcijańskiej wizji świata, marginalizującej znaczenie życia i cierpienia otaczających człowieka innych czujących istot – zwierząt.

 

Na włączanie do powszechnego nauczania kościoła dorobku takich teologów jak Alfred Schweizer, Eugene Drewermann, Alfred Linzey trudno obecnie liczyć. Nie będzie się również analizować zbyt dokładnie myśli św. Franciszka czy św. Hieronima. Dlatego też szczególnie należy polecić niniejszą pozycję, jako pierwszą próbę zebrania i przybliżenia zwykłemu wiernemu zagadnień związanych ze zwierzętami od strony wiary, moralności, etyki, teologii.

 

/.../

 

Twierdzenia i wnioski autora osadzone są na solidnych fundamentach.

 

/.../

 

Wobec przemyśleń Tomasza Jaeschke nie sposób przejść obojętnie. Ktoś może się z nimi nie zgodzić, ale prowokują do przemyśleń każdego, dla kogo rozważania o istocie świata stanowią część spojrzenia na życie.

 

W iście franciszkańskim duchu, a nawet idąc dalej, bo obdarzając zwierzęta duszą, autor dowodzi swoich przemyśleń z trudną do zakwestionowania logiką. Swoje najgłębsze przekonanie wspiera instrumentarium poznania naukowego oraz ponadprzeciętną wnikliwością w studiowaniu Pisma Świętego.

 

Wobec książek Tomasza Jaeschke nie sposób przejść obojętnie. Czytelnik może się z tezami autora zgodzić, lub nie, z pewnością jednak uważna lektura pobudzi go do refleksji i postawienia sobie szeregu ważnych pytań.”

 

 

 

- Dariusz Preiss, dziennikarz

 

Download
High Resolution Cover "la lacrima di dio okladka"
Download
la _acrima_di_dio_cover_HIGH_RES.png
Portable Network Grafik Format 2.5 MB


Kommentare: 0 (Diskussion geschlossen)
    Es sind noch keine Einträge vorhanden.